Brother ID1850 printer label
In Stock
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Dimensions (WxDxH) | 79 x 191 x 1 mm |
| Weight | 22 g |
| Package weight | 25 g |
| Master (outer) cases per pallet layer | 10 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Master (outer) cases per pallet | 50 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 2500 pc(s) |
| Pallet gross weight | 79.8 kg |
| Pallet gross height | 8 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Country of origin | Japan |
| Label size | 18 x 50 mm |
| Quantity | 12 |














