Brother CR-2L tape dispenser Light brown
In Stock
Roll paper core, 38 mm, brown
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 1.2 lbs |
|---|---|
| Maximum roll width | 3.8 cm |
| Product colour | Light brown |
| Width | 190 mm |
| Depth | 275 mm |
| Height | 268 mm |
| Weight | 26 g |
| Package weight | 35 g |
| Master (outer) cases per pallet | 80 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Country of origin | China |
| Quantity per box | 36 pc(s) |
| Products per pallet | 80 pc(s) |
| Pallet gross height | 14.9 cm |
| Pallet gross weight | 112.9 kg |











