Brother TN-1090 toner cartridge 1 pc(s) Original Black
In Stock
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 0.48 lbs |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Brother |
| Supply type | Single pack |
| Compatibility | HL-1222WE, HL-1223WE, DCP-1622WE, DCP-1623WE |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 1500 pages |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 17 cm |
| Pallet gross weight | 150 kg |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 30 pc(s) |
| Products per pallet | 240 pc(s) |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |












