Brother TN-247M toner cartridge 1 pc(s) Original Magenta
Toner Cartridge – Magenta, 2,300 pages
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Brother consider the environmental impact at every stage of your ink cartridge life cycle, reducing waste at landfill. All our hardware and toner cartridges are built to have as little impact on the environment as possible.
Genuine Brother TN-247M high yield Laser toner cartridge – worth it every time.
Additional information
| Weight | 0.68 lbs |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Magenta |
| Brand compatibility | Brother |
| Compatibility | DCP-L3550CDWHL-L3270CDWMFC-L3730CDNMFC-L3750CDWMFC-L3770CDWMFC-L3710CWHL-L3230CDWDCP-L3510CDW |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | Vietnam |
| Width | 103 mm |
| Depth | 159 mm |
| Height | 385 mm |
| Weight | 458 g |
| Package weight | 820 g |
| Print technology | LED printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 16.8 cm |
| Pallet gross weight | 166 kg |
| Layers per pallet | 9 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 54 pc(s) |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Colour toner page yield | 2300 pages |
| Package type | Box |
| Pallet type | 1200 x 1000 mm |
| OEM code | TN-247M |
| Product colour | Black |











