Brother TN3280TWIN toner cartridge 2 pc(s) Original Black
In Stock
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 2.76 lbs |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Compatibility | DCP-8070DDCP-8085DNHL-5340DHL-5340DLHL-5350DNHL-5350DNLTHL-5350DN2LTHL-5380DN PraxisHL-5380DNHL-5370DWMFC-8370DNMFC-8380DNMFC-8880DNMFC-8890DW |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Black toner page yield | 8000 pages |
| Country of origin | China |
| Width | 372 mm |
| Depth | 411 mm |
| Height | 165 mm |
| Weight | 808 g |
| Package weight | 1.39 kg |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 14.7 cm |
| Pallet gross weight | 71.8 kg |
| Layers per pallet | 8 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Product colour | Black |








