Brother TN-328C toner cartridge 1 pc(s) Original Cyan
In Stock
TN-328C – Cyan Toner Cartridge
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Cyan Toner Cartridge (Approx. 6000 pages declared in accordance with ISO/IEC19798).
Additional information
| Weight | 0.798 lbs |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Cyan |
| Compatibility | HL-4570CDW,HL-4570CDWT |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Country of origin | China |
| Width | 67 mm |
| Depth | 125 mm |
| Height | 340 mm |
| Weight | 570 g |
| Package weight | 994 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross height | 17.4 cm |
| Pallet gross weight | 144.5 kg |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Products per pallet | 144 pc(s) |
| Colour toner page yield | 6000 pages |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Colour | Yes |











