Canon MP-101D Double-sided Matte Paper, 12″x12″, 30 sheets
In Stock
MP-101D Double-sided Matte Paper, 12″x12″, 30 sheets
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Give your scrapbook a new lease of life with this versatile 12″x12″ paper. Ideal for adding colour and personalisation to your scrapbook or other crafting activities, the double-sided matte finish gives any creative project a professional look. You can even experiment with more ambitious projects using ideas from Creative Park.
Additional information
| Weight | 0.86 lbs |
|---|---|
| Finish type | Matt |
| Media weight | 240 g/m² |
| Printing media thickness | 10.8 µm |
| Quantity per pack | 30 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Width | 305 mm |
| Height | 305 mm |
| Print technology | Inkjet |










