Canon GP-501 Glossy Photo Paper 4×6″ – 50 Sheets
In Stock
GP-501 Glossy Photo Paper 4×6″ – 50 Sheets
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Canon GP-501 Glossy Photo Paper 4×6″ is the perfect solution for printing your holiday pictures at home. With a 200g/m2 base for a photo print feel and a rich glossy finish to bring out the very best detail and colour in your photos, this pack of 50 4×6” sheets offers great value for money along with the quality you can expect direct from your Canon inkjet printer and long life ChromaLife inks.
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Finish type | Gloss |
| Media weight | 200 g/m² |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Sheets per pack | 50 sheets |
| Width | 102 mm |
| Height | 152 mm |
| Print technology | Inkjet |










