Canon MP-101D Double-sided Matte Paper, 7″x10″, 20 sheets
In Stock
MP-101D Double-sided Matte Paper, 7″x10″, 20 sheets
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Get creative and design your own greetings cards, invitations and postcards. The 7″x10″ double-sided matte media is ideal for personalised designs and comes with a pre-made central crease for a professional finish. Simply tuck your customised card into an accompanying pre-made envelope to send someone special a truly personalised message. For more card ideas, access Creative Park and discover a whole host of crafting activities.
Additional information
| Weight | 0.44 lbs |
|---|---|
| Finish type | Matt |
| Media weight | 240 g/m² |
| Printing media thickness | 10.8 µm |
| Quantity per pack | 20 pc(s) |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Paper size | A4 |
| Width | 178 mm |
| Height | 254 mm |







