Canon PP-201 Glossy II Photo Paper Plus 3.5 x 3.5” – 20 Sheets
PP-201 Glossy II Photo Paper Plus 3.5 x 3.5” – 20 Sheets
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
This square 3.5 x 3.5” glossy photo paper is the perfect size for printing social media photos. Using a compatible printer, you can create pocket-sized keepsakes to share with friends and family. You can also use the square photos to decorate your bedroom or design an eye-catching collage, with some added personal touches using the Easy Photo-Print Editor. To enjoy memories that last, use a Canon photo printer and genuine Canon inks to ensure every print looks great for years to come.
Additional information
| Weight | 0.06 lbs |
|---|---|
| Finish type | Gloss |
| Media weight | 265 g/m² |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Product colour | White |
| Sheets per pack | 20 sheets |
| Width | 89 mm |
| Height | 89 mm |







