DELL 345-BDWR internal solid state drive 3.84 TB 2.5″ Serial ATA III
In Stock
3.84TB, 2.5″, Serial ATA III, 6Gbit/s
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Increase the storage capacity of your Dell™ System with 3.84TB Solid State Drive from Dell. It boasts a storage capacity of up to 3.84TB, enabling users to store large amounts of data. This drive delivers enhanced data transfer speed of up to 6Gbit/s.
Additional information
| Weight | 0.38 lbs |
|---|---|
| SSD capacity | 3.84 TB |
| SSD form factor | 2.5" |
| Interface | Serial ATA III |
| Component for | Server/workstation |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Bytes per sector | 512e |
| Storage drive adapter included | Yes |
| Storage drive adapter type | 2.5" – 3.5" |









