DELL TCNP1 power adapter/inverter Indoor 330 W Black
In Stock
7.4 mm barrel 330 W GaN SFF AC Adapter with 1 meter Power Cord – United Kingdom
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 1.18 lbs |
|---|---|
| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Indoor |
| Input voltage | 100 – 240 V |
| Output power | 330 W |
| Output voltage | 19.5 V |
| Input current | 16.92 A |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1 m |
| Width | 184 mm |
| Depth | 86 mm |
| Height | 25.4 mm |
| Weight | 950 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power current type | AC-to-DC |
| Input frequency | 50 – 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Compatibility | Alienware M16 (AMD)Alienware M16 R1 (Intel)Alienware M18 (AMD)Alienware M18 R1 (Intel)Alienware x16 R1 (AMD)Alienware x16 R1 (Intel)Alienware X17 R2 |
| LED indicators | Yes |



