DELL RM6KC power adapter/inverter Indoor 165 W Black
In Stock
USB-C 165W AC Adapter with 1 meter Power Cord – UK
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 0.54 lbs |
|---|---|
| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Indoor |
| Input voltage | 100 – 240 V |
| Output power | 165 W |
| Output voltage | 28 V |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1 m |
| Width | 66 mm |
| Depth | 22 mm |
| Height | 136 mm |
| Weight | 450 g |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Input frequency | 50 – 60 Hz |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 40 °C |
| Compatibility | Precision 5680 |
| LED indicators | Yes |


