DELL DELL-72DM2 power adapter/inverter Indoor 90 W Black
In Stock
USB-C 90 W AC Adapter with 1 meter Power Cord – United Kingdom
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 0.52 lbs |
|---|---|
| Purpose | Laptop |
| Power supply type | Indoor |
| Output power | 90 W |
| Product colour | Black |
| Cable length | 1 m |
| Width | 66 mm |
| Depth | 22 mm |
| Height | 130 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Power current type | AC-to-DC |
| Brand compatibility | DELL |
| Compatibility | Inspiron 14 7000 (7420)Inspiron 16 7000 (7620) 2-in-1Latitude 3400Latitude 3500Latitude 5289 2-in-1Latitude 5300Latitude 5300 2-In-1Latitude 5300 2-in-1 ChromeLatitude 5310Latitude 5310 2-in-1Latitude |



