Epson 250-Sheet Paper Cassette
In Stock
250-Sheet Paper Cassette
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 4.72 lbs |
|---|---|
| Compatibility | AcuLaser MX20DTNFAcuLaser MX20DTNAcuLaser MX20DNFAcuLaser MX20DNAcuLaser M2300DTNAcuLaser M2300DTAcuLaser M2300DNAcuLaser M2300DAcuLaser M2000DNAcuLaser M2000DAcuLaser M2400DTNAcuLaser M2400DTAcuLaser |
| Maximum capacity | 250 sheets |
| Brand compatibility | Epson |
| Product colour | White |
| Country of origin | China |
| Package width | 475 mm |
| Package depth | 480 mm |
| Package height | 220 mm |
| Package weight | 5 kg |
| Products per pallet | 18 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Media types supported | plain |
| Products per pallet (UK) | 36 pc(s) |
| Legal | Yes |
| Letter | Yes |
| Supported media weight(s) | 60 – 220 g/m² |







