Epson Black Toner Cartridge 7.3k
In Stock
Black Toner Cartridge 7.3k
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 0.35 lbs |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | AL-C300, C3900N, CX37DN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 30000 pages |
| Country of origin | China |
| Package width | 164 mm |
| Package depth | 147 mm |
| Package height | 107 mm |
| Package weight | 0.369 g |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 2.45 m |
| Products per pallet | 560 pc(s) |
| Products per pallet layer | 56 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 72 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 720 pc(s) |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet height (UK) | 2.45 m |
| Products per master (outer) case | 12 pc(s) |










