Epson Imaging Cartridge 15k
In Stock
Imaging Cartridge 15k
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 2.94 lbs |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | M8000D3TN, M8000DN, M8000DTN, M8000N, M8000TN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 15000 pages |
| Country of origin | China |
| Package width | 236 mm |
| Package depth | 469 mm |
| Package height | 242 mm |
| Package weight | 2.935 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 2.04 m |
| Products per pallet | 48 pc(s) |
| Product colour | Black |
| Products per pallet layer | 6 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 8 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 64 pc(s) |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet height (UK) | 2.04 m |









