Epson High Capacity Toner Cartridge Black
In Stock
High Capacity Toner Cartridge Black
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 1.14 lbs |
|---|---|
| Type | Original |
| Printing colours | Black |
| Brand compatibility | Epson |
| Compatibility | WorkForce AL-M8100DN, AL-M8100DTN |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Black toner page yield | 21700 pages |
| Country of origin | Vietnam |
| Package width | 148 mm |
| Package depth | 383 mm |
| Package height | 115 mm |
| Package weight | 1.151 g |
| Print technology | Laser printing |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 177 cm |
| Products per pallet | 192 pc(s) |
| Products per pallet layer | 48 pc(s) |
| Products per pallet layer (UK) | 72 pc(s) |
| Products per pallet (UK) | 288 pc(s) |
| Pallet length (UK) | 120 cm |
| Pallet width (UK) | 100 cm |
| Pallet height (UK) | 177 cm |












