
HP 125 Wired Mouse
In Stock
125 Wired Mouse
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Every Day Productivity
Think how much you use your mouse. That’s why we’ve taken the time to design a wired mouse that is comfortable to use so you can work productively every day – and all day if necessary.
Additional information
| Weight | 0.18 lbs |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 7, Windows 8, Windows 10, Windows 11 |
| Width | 112 mm |
| Depth | 63 mm |
| Height | 36 mm |
| Weight | 80.5 g |
| Compatible operating systems | Windows 7; Windows 11; Windows 10; Windows 8 |
| Country of origin | China, Thailand |
| Warranty card | Yes |
| HP segment | Business |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Compatibility | Compatible with PCs with available USB port. |
| UNSPSC-code | 43211708 |
| Minimum system requirements | Available USB port. |




