HP 16GB DDR5 5600MHz SODIMM Memory
16GB DDR5 5600MHz SODIMM Memory
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Expand Your Productivity
Upgrade your capacity for uninterrupted, undeterred, unbelievably fast speed. Upgrading to 16 GB DDR5 5600MHz SODIMM to open up your workspace to its full potential. Make way for all the things you need to get done, at once, with state-of-the-art processing power.
Additional information
| Weight | 0.07 lbs |
|---|---|
| Country of origin | China |
| Width | 70 mm |
| Height | 2.5 mm |
| Depth | 30 mm |
| Weight | 9 g |
| Package width | 232 mm |
| Package depth | 148 mm |
| Package height | 10 mm |
| Package weight | 53 g |
| HP segment | Business |
| UNSPSC-code | 32101602 |
| Master (outer) cases per pallet layer | 20 pc(s) |
| Pallet gross weight | 119 kg |
| Compatibility | Compatible with: HP ZBook Firefly 14 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 16 inch G10 Mobile Workstation PC; HP ZBook Firefly 14 inch G10 A Mobile Workstation PC; HP ZBook Power 15.6 inch |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Master (outer) cases per pallet | 100 pc(s) |
| Compatible operating systems | Windows 10; Windows 11 |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 20 |








