HP Everyday Photo Paper, Glossy, 200 g/m2, 10 x 15 cm (101 x 152 mm), 100 sheets
Everyday Photo Paper, Glossy, 200 g/m2, 10 x 15 cm (101 x 152 mm), 100 sheets
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Ideal for inkjet printer users and HP Inkjet printer owners who want affordable casual photo printing at home.
Hold nothing back. With affordable, at home photo printing, you can cover every wall and share every memory on this FSC-certified[3] paper. Your fade-resistant[2] prints have a glossy finish for brilliant photos.
Additional information
| Weight | 0.34 lbs |
|---|---|
| Type | 10×15 cm |
| Finish type | Gloss |
| Media weight | 200 g/m² |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Package width | 182 mm |
| Package depth | 124 mm |
| Package height | 33 mm |
| Package weight | 350 g |
| Harmonized System (HS) code | 37032000 |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 10 pc(s) |
| Country of origin | Germany |
| Product colour | White |
| Sheets per pack | 100 sheets |
| Width | 182 mm |
| Height | 33 mm |
| Master (outer) case gross weight | 3.8 g |
| Paper dimensions | 100 x 150 mm |
| Depth | 124 mm |
| Weight | 320 g |
| Master (outer) cases per pallet layer | 16 pc(s) |
| Pallet gross weight | 202 g |
| Master (outer) cases per pallet | 48 pc(s) |
| Layers per pallet | 3 pc(s) |
| Media sheets per package | 100 sheets |
| Operating temperature (T-T) | 15 – 30 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 – 30 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 80% |
| Master (outer) case gross weight (imperial) | 3.8 kg (8.38 lbs) |
| Pallet dimensions (W x D x H) | 1172 x 773 x 580 mm |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 886111974887 |
| Package dimensions (WxDxH) | 165.1 x 102.6 x 17.5 mm |
















