Kingston Technology KCS-UC432LQ/128G memory module 128 GB 1 x 128 GB DDR4 3200 MHz ECC
In Stock
128GB, DDR4, 3200MT/s, ECC, Load Reduced, DIMM, CL22, 4RX4, 1.2V, 288-pin
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Kingston memory is designed, manufactured and rigorously tested to meet the exact specifications of each brand name system.
Additional information
| Weight | 0.02 lbs |
|---|---|
| Internal memory | 128 GB |
| Memory layout (modules x size) | 1 x 128 GB |
| Internal memory type | DDR4 |
| Memory clock speed | 3200 MHz |
| Component for | PC |
| Memory form factor | 288-pin DIMM |
| ECC | Yes |
| Buffered memory type | Load reduced |
| Memory voltage | 1.2 V |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| CAS latency | 22 |
| Memory ranking | 4 |





