Lenovo 4XD1J05151 soundbar speaker Black 2.0 channels 4 W
ThinkVision MS30
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
The ThinkVision MS30 Monitor Soundbar delivers crystal clear and quality sound directly from the front 2 X 2W speakers, so your virtual meetings and classroom experiences are always rich.
Its sleek, less than 30mm, modular design is free of cable clutter and pairs perfectly with your ThinkVision P and T Series monitors.
It comes with a Security Lock that keeps it safe from physical theft once connected. Lenovo ThinkColour software enables convenient display features for a stress-free experience.
Additional information
| Weight | 0.3 lbs |
|---|---|
| Audio output channels | 2.0 channels |
| RMS rated power | 4 W |
| Front speaker sensitivity | 85 dB |
| Soundbar speaker RMS power | 4 W |
| Impedance | 4 Ω |
| Signal-to-Noise Ratio (SNR) | 64 dB |
| Total Harmonic Distortion (THD) | 3% |
| Subwoofer included | No |
| Product colour | Black |
| Wall mountable | No |
| Operating temperature (T-T) | -5 – 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 – 90% |
| Certification | CE; FCC and ICES; CB(62368 -1); KCC; BSMI; VCCI; UKCA; BIS |
| Connectivity technology | Wired |
| Bluetooth | No |
| Wi-Fi | No |
| Width | 256.4 mm |
| Depth | 34.5 mm |
| Height | 152 mm |
| Soundbar weight | 244 g |
| Package width | 300 mm |
| Package depth | 70 mm |
| Package height | 80 mm |
| Package weight | 354 g |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Package type | Box |
| USB port | Yes |
| Number of woofer drivers | 2 |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |















