DELL Precision Compact AIO Stand – CFS22
In Stock
Precision Compact AIO Stand
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Secure your Precision compact desktop and Dell monitor with an all-in-one stand with effortless setup and a cable management system for a clean workspace.
Additional information
| Weight | 4.64 lbs |
|---|---|
| Number of displays supported | 1 |
| Maximum screen size | 68.6 cm (27") |
| Mounting type | Desk |
| Minimum screen size | 48.3 cm (19") |
| Minimum VESA mount | 100 x 100 mm |
| Depth adjustment range | 0 – 150 mm |
| Tilt adjustment | Yes |
| Tilt angle range | -5 – 21° |
| Product colour | Silver |
| Weight | 3.45 kg |
| Harmonized System (HS) code | 85299097 |
| Maximum weight capacity | 5.8 kg |
| Adjustable depth | Yes |
| Swivel angle range | 45 – 45° |
| Kensington lock | Yes |
| Compatible products | Precision 3260 CFF |























