
HP B600 Z Display PC Mounting Bracket
In Stock
B600 Z Display PC Mounting Bracket
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Compact, Efficient Workspace
Customize an altogether better solution with the HP B600 Z Display PC Mounting Bracket which lets you attach your HP Desktop Mini, HP Chromebox, or select HP Thin Client directly behind select HP Z displays[1]/Series 7 Pro monitor[2].
Additional information
| Weight | 0.76 lbs |
|---|---|
| Weight | 494 g |
| Package weight | 752 g |
| Width | 256.5 mm |
| Depth | 130 mm |
| Height | 13.2 mm |
| Compatibility | Compatible with HP Z40c G3 WUHD Curved Display, HP Z34c G3 WQHD Curved Display. |
| Country of origin | China |
| Package width | 300 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 30 mm |
| UNSPSC-code | 31162313 |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |











