HP Business Slim Smartcard Keyboard
Business Slim Smartcard Keyboard
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 1.02 lbs |
|---|---|
| Recommended usage | Office |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Windows keys | Yes |
| Backlight | No |
| Product colour | Black |
| Keyboard style | Straight |
| Wrist rest | No |
| Cable length | 1.8 m |
| Mouse included | No |
| Operating temperature (T-T) | 10 – 50 °C |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 144.5 x 440.6 x 18.9 mm |
| Keyboard weight | 600 g |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Keyboard key switch | Mechanical |
| Pointing device | No |
| Power source type | USB |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 190780958544; (ABU) 190780958650; (B13) 190780958872 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 190780958544, 190780958650, 190780958872 |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business |
| Depth | 440.6 mm |
| Height | 18.9 mm |
| Width | 144.5 mm |
| Windows operating systems supported | Windows 7 Enterprise x64, Windows 7 Enterprise, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Professional, Windows 7 x64, Windows 7, Windows 8 Pro x64, Windows 8 Pro, Windows 8 Enterprise x64, Windows 8 Ente |
| Warranty card | Yes |
| USB connector type | USB Type-A |
| Compatible operating systems | Windows 10 Home 32, Windows 10 Home 64, Windows 10 Pro 32, Windows 10 Pro 64, Windows 7 Professional (available through downgrade rights from Windows 8.1 Pro Update), Windows 8.1 Enterprise 32, Window |
| UNSPSC-code | 43211706 |






