HP 125 Wired Keyboard
In Stock
125 Wired Keyboard
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Every Day Productivity
Think how much you use your keyboard. That’s why we’ve taken the time to design a keyboard that is comfortable to use so you can work productively every day – and all day if necessary.
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Mouse included | No |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 436 x 138 x 20.5 mm |
| Package width | 453 mm |
| Package depth | 168 mm |
| Package height | 27 mm |
| Weight | 80 g |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business |
| Depth | 138 mm |
| Height | 20.5 mm |
| Width | 436 mm |
| Warranty card | Yes |
| Sustainability compliance | Yes |
| Sustainable technologies and materials | 50% post-consumer recycled plastic |
| Compatibility | Compatible with PCs with available USB-A port. |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 10 |
| UNSPSC-code | 43211706 |









