HP USB Keyboard and Mouse Healthcare Edition
USB Keyboard and Mouse Healthcare Edition
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Additional information
| Weight | 1 lbs |
|---|---|
| Recommended usage | Medical |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Purpose | Universal |
| Backlight | No |
| Product colour | White |
| Keyboard style | Straight |
| Wrist rest | No |
| Cable length | 1.8 m |
| Mouse included | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -5 – 55 °C |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 112.5 x 28 x 342.5 mm |
| Keyboard weight | 270 g |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Keyboard key switch | Membrane |
| Pointing device | No |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 64.5 x 119 x 37.3 mm |
| Mouse weight | 100 g |
| Weight | 270 g |
| General Product Safety Regulation (GPSR) URL | https://support.hp.com/us-en/document/ish_6126692-6126777-16?openCLC=true |
| HP GTIN (EAN/UPC) with options | (ABB) 192545113106; (ABU) 190781888987 |
| HP GTIN (EAN/UPC) | 192545113106, 190781888987 |
| Country of origin | China |
| HP segment | Business |
| Buttons quantity | 3 |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Mouse cable length | 1.8 m |
| USB hub | No |
| Fingerprint reader | No |
| Compatibility | HP ProDesk 400 G4 SFF, HP ProDesk 400 G4 MT, HP ProDesk 400 G3 DM (Mini), HP ProOne 400 G3 AIO Touch, HP ProOne 400 G3 AIO Non-Touch, HP ProDesk 600 G3 MT, HP ProDesk 600 G3 SFF, HP ProDesk 600 G3 Des |








