Kensington Mouse – in – a – Box Wired
In Stock
Mouse – in – a – Box Wired
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
The Kensington Mouse·in·a·Box® USB provides reliable optical mouse performance for an attractive price and it´s completely Plug & Play so it works with your computer, right out of the box.
Additional information
| Weight | 0.12 lbs |
|---|---|
| Movement detection technology | Optical |
| Scroll type | Wheel |
| Product colour | Black |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Buttons quantity | 3 |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Compatible operating systems | Windows 11; Windows 8; XP; Chrome OS 44 or above; Windows 10; macOS X 10.11; Windows 7; macOS 10.9; Vista; macOS 10.10 or above |
| Pallet gross weight | 197.6 kg |
| Products per pallet (EU) | 1140 pc(s) |
| Pallet net weight | 197.6 kg |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Pallet gross height | 111 cm |














