Lenovo 4Y41B69364 keyboard Office USB Belgian, UK English Black
Smartcard Wired Keyboard II, Belgium/UK
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
In workplaces where information is sensitive, authentication and secure data access are the keys to prevent disasters. Our latest Lenovo Smartcard Wired Keyboard II is a purpose-built solution that gives you the best of both worlds. The power of a full-size keyboard with the added security of an integrated Smartcard reader for applications that require enhanced protection.
Additional information
| Weight | 1.04 lbs |
|---|---|
| Recommended usage | Office |
| Connectivity technology | Wired |
| Device interface | USB |
| Keyboard language | Belgian, UK English |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard number of keys | 106 |
| Keyboard keys operating life | 10 million characters |
| Windows keys | Yes |
| Certification | CB, cTUVus, TUV Mark, CE EMC, BIS, FCC, VCCI, BSMI, KCC |
| Backlight | No |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Cable length | 2 m |
| Power consumption | 100 mA |
| Mouse included | No |
| Operating temperature (T-T) | -5 – 40 °C |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 445 x 162 x 24 mm |
| Keyboard weight | 978 g |
| Package width | 472 mm |
| Package depth | 206 mm |
| Package height | 37 mm |
| Package weight | 1.58 kg |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Pointing device | No |
| Power source type | USB |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| LED indicators | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7 |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 – 95% |
| Package type | Box |
| Hot keys | Yes |
| Multimedia keys | Yes |
| Smart card reader | Yes |



