Lenovo ZG38C04491 tablet case 29.2 cm (11.5″) Cover Black
Keyboard Pack for Tab P11 (2nd Gen)
- We give you a dedicated account manager with every order.
- We welcome single and bulk orders. Get fast delivery each time.
- We can offer installation and configuration on orders.
- We care, get great pricing and great customer service.
- Any further questions, get in touch on 01933 837600.
Description
Switch effortlessly from play to productivity in a single snap. An attachable keyboard with a magnetic back cover, the 2-in-1 Lenovo Keyboard Pack adds light productivity to the Lenovo Tab P11 (2nd Gen). Type up papers and create presentations on your tablet with the help of 12 dedicated function keys. Increase precision and ergonomic comfort with ThinkPad-inspired U-shape keys, perfectly calibrated for greater responsiveness and accuracy while typing. The ergonomic layout and one-piece trackpad are designed to optimise user convenience while in productivity mode.
Additional information
| Weight | 0.8 lbs |
|---|---|
| Maximum screen size | 29.2 cm (11.5") |
| Case type | Cover |
| Product main colour | Black |
| Brand compatibility | Lenovo |
| Built-in speaker(s) | No |
| Stand mode | Yes |
| Compatibility | Tab P11 (2nd Gen) |
| Built-in battery | No |
| Width | 173.7 mm |
| Weight | 545 g |
| Built-in keyboard | Yes |
| Keyboard layout | QWERTY |









